MİSYONUMUZ
Fenerbahçe Spor Kulübü Basketbol Okulları olarak 2004 yılından bu yana Pendik bölgesinde 5-17 yaş arası kız ve erkek sporculara yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Sadece Fenerbahçe taraftarı değil çeşitli takımların taraftarları da bünyemizde basketbol eğitimi almaktadır.

Amacımız A takımımıza profesyonel oyuncular yetiştirebilecek kalitede antrenmanlar yaptırmak ve sporcu adaylarına basketbolu sevdirmektir. Teknik, taktik, temel hareketleri öğretmenin yanı sıra öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak motivasyonlarının gelişmesini, takımdaşlık duygusunun kazandırılmasına, dayanışma içerisinde hareket edebilmelerine, doğru iletişimde bulunmalarına öncelik verilmektedir.

VİZYONUMUZ

Türkiye’de bir ilke imza atmanın ve Fenerbahçe spor kulübü alt yapısına en çok öğrenci kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bundan sonraki çalışmalarımızda da aynı başarıyı elde edip Türk basketboluna kazandıracağımız yeni sporcularla yolumuza devam etme amacındayız.

Bu konuda anne ve babalardan isteğimiz; çocuklarınızı profesyonel olarak yapılan ve lisanslı sporcu olma şansının bulunduğu spor okullarına yönlendirmeleri.

1-FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ’NDE LİSANSLI BASKETBOLCU OLMA İMKANI
2-
AKADEMİK VE PROGRAMLI EĞİTİM
3-
DİĞER SPOR OKULLARIYLA MAÇ VE TURNUVA ORGANİZASYONLARI

4-SPORCULARIMIZ İÇİN AYLIK PERFORMANS DEĞERLENDİRME SİSTEMİ
5-TEMİZ VE HİJYENİK ORTAM
6-
BASKETBOLDA İHTİSAS YAPMIŞ KOÇLAR

Antrenmanlarda sporcularımızın yaşları, fiziksel yetenekleri ve basketbol seviyeleri düşünülerek programlama yapılmaktadır. Sporcular en çabuk ve en sağlıklı gelişme gösterecekleri gruplarda, tecrübeli antrenörler eşliğinde antrenmanlara başlarlar.

Çocuklarınızın içlerindeki basketbol yeteneğini keşfetmek için sizleri bekliyoruz.